menusearch
gtatech.ir

سیستم های امنیتی، کنترلی و حفاظتی ,

جستجو
دوشنبه هجدهم تیر ۹۷
(3)
(0)
سیستم های امنیتی، کنترلی و حفاظتی

شرکت گیتی تابلو آرین در حوزه فروش, آموزش و نصب سیستم های زیر در زمینه های زیر فعالیت د ارد:

 • سیستم اعلام حریق (آدرس پذیر, بی سیم, اتوماتیک و غیره)
 • سیستم اعلام سرقت و دزدگیر 
 •  سنسور روشنایی
 • آیفون های صوتی, تصویری و کدینگ
 • دوربین های مداربسته IP دیجیتال و آنالوگ و وایرلس, با قابلیت دید در شب و ضبط و انتقال تصاویر
 • سیستم سانترال 
 • سیستم اینترکام
 • سیستم UPS، STABLIZER و برق اضطراری 
 • آنتن های مرکزی
 • درب های شیشه ای و درب های تک لنگه و دو لنگه و ریلی
 • کرکره های برقی با موتورساید, موتور MC, موتور شفت و فنر, و موتور توپ دار
 • راه بند و قفل دیجیتال برقی و ریموت

 

سیستم های حفاظتی و کنترلی
در زمینه امنیت و نظارت پیرامونی راه کار های فراوانی وجود دارد اما استفاده از سیستم های نظارت تصویری مبتنی بر دوربین مداربسته, راه کاری مطمئن و همیشگی خواهد بود.
در این بخش جهت آشنایی به صورت مختصر به تکامل سیستم های نظارت تصویری می پردازیم:

 1. Analog CCTV system using VCRدر این سیستم ها، CCTV ‌های آنالوگ به همراه VCR)Video Cassette Recorder) مورد استفاده قرار می گرفتند که در واقع شامل یک سیستم کاملا آنالوگ می باشد. در سیستم های بزرگ تر یک Quad‌ و یا مولتی پلکسر بین دوربین و VCR‌ قرار داده می شود. این سیستم ها این امکان را فراهم می آورند که چندین دوربین برروی یک VCR‌ ضبط شود اما با سرعت پایین تر. برای دیدن تصاویر نیز یک مانیتور آنالوگ مورد استفاده قرار می گرفت.
 2. AnalogCCTV Systems using DVR: در این سیستم از DVR) Digital Video Recorder) استفاده می شود. در DVR نوار ویدئو توسط یک هارد درایو جایگزین شده است. بنابراین نیاز است که اطلاعات ویدئو ابتدا دیجیتال شده و فشرده شود و سپس بر روی هارد ذخیره سازی شود. اکثر DVR ها دارای چندین ورودی می باشند که معمولا 4، 9 و یا 16 تایی می باشد. بنابراین، این سیستم ها خود حاوی Quad ‌و Multiplexer‌ نیز می باشند.
 3.  Analog CCTV systems using network DVR: این سیستم در واقع یک سیستم نیمه دیجیتال بوده که دارای یک پورت اترنت نیز می باشد. وقتی که تصاویر در داخل DVR‌ دیجیتال و فشرده شد، می تواند برروی شبکه کامپیوتری به یک کامپیوتر راه دور ارسال گردد. بعضی از سیستم ها هم می توانند تصاویر ذخیره شده و هم تصاویر زنده را نمایش دهند. اما برخی دیگر فقط اطلاعاتی که ذخیره شده است را می توانند پخش نمایند. علاوه بر این برخی از سیستم ها نیاز به یک Client مخصوص برای دیدن تصاویر دارند. اما برخی دیگر از مرورگرهای استاندارد استفاده می کنند.
 4. Network Video Systems using Video Servers : همان طور که ذکر گردید یک مزیت بزرگ ویدئو سرور این است که بسیار انعطاف پذیر بوده و دوربین های آنالوگ فعلی می توانند به صورت زمان واقعی اطلاعات خود را به دور دست و از طریق یک شبکه کامپیوتری ارسال نمایند.
 5. Network Video systems using networkcamera : در واقع ترکیب دوربین و کامپیوتر در داخل یک واحد می باشد. این دوربین ها داخل خود دیجیتایزر و فشرده ساز داشته و دارای رابط شبکه نیز می باشند. این اطلاعات از طریق شبکه منتقل شده و بر روی یک PC معمولی با یک نرم افزار مدیریت ویدئو ذخیره سازی می شود.

  حفاظت در برابر حريق

قابلیت یک طرح حفاظت از ساختمان ها در برابر حریق جهت حفظ دارایی و جان ساکنین و مقاومت بنا تا زمان طولانی تر در هنگام حریق و همینطور مردم و ساختمان های مجاور از اهمیت خاصی برخوردار است که برای نیل به اهداف زیر انجام می شود :
-    محافظت مالی ، به وسیله اجزای سازه ای مقاوم در برابر آتش و ایجاد مدت زمان مقاومت بیشتر جهت جلوگیری از ریزش ساختار و نتیجتا محدود ساختن آتش .
-    ایمنی جانی ، از طریق محدود ساختن دود و کاهش آسیب به افراد همراه با در نظر گرفتن محل هایی درون ساختمان که ساکنین بتوانند از آن به عنوان پناهگاه استفاده کنند.
-    ایجاد زمان لازم جهت رسیدن نیروهای امدادی و آتش نشانی به محل.
-    حفاظت از حریق به طور اساسی با وسایل موجود از گسترش و پیشروی آتش به ساختمان های مجاور ، پیشگیری نموده و از آغاز یک حریق بزرگتر جلوگیری می کند .
محافظت از ساختمان‌ها و صنايع در برابر حريق را مي‌توان به دو روش فعال (Active) و غيرفعال(Passive)    تقسيم بندی کرد که روش‌هاي فعال و غيرفعال تکميل کننده يکديگر در هنگام آتش‌سوزي مي‌باشند .

سیستم محافظت فعال :

آن دسته از وسایل حفاظتی و سیستم های نصب شده ای هستند که در هنگام آتش سوزی فعال شده و متعاقب ارسال یک پیام هشدار دهنده توسط شبکه های تشخیص و اعلام حریق به نوعی توسط افراد یا سیستم های خودکار وارد عمل شده و از گسترش حریق جلوگیری می کنند .
مانند سيستم‌هاي اعلام حريق يا سيستم‌هاي خودکار اطفاء حريق ، fire box  و تجهیزات اطفاء دستی .
صرف نظر از وجود یا عدم وجود شبکه های تشخیص و اعلام حریق (محافظت فعال) که ساکنان را به مقابله با آتش فرا می خواند ، طراحی ساختمان باید طوری باشد که حریق را محدود و محصور نماید  که حفاظت غیر فعال مطرح می شود .

سیستم محافظت غيرفعال:

این نوع محافظت در حقیقت ، سازه ساختمان ، بخش های فرعی و پوشش آن را مورد توجه قرار می دهد و بهترین ابزار محافظتی در کل عمر یک سازه می باشد . از جمله محافظت های غیر فعال  شامل Duct Fire  ،      Fire Barrire   ،   Fire stop،  Fire  Protection هستند. مکانیزم محافظت غیر فعال قاب سازه ای (Passive Fire Protaction)،که توسط استفاده از مواد مقاوم در برابر حریق صورت می گیرند به صورت بالقوه مقاوم اند و در هنگام حادثه با توجه به ضخامت،زمان محافظت بیشتری در مقابل حریق به ساختمان       می دهند.
 این تدابیر محافظتی را می توان تحت سه عنوان طبقه بندی کرد :
الف –  محافظت سازه ای 
ب -  فضا بندی
ج -  محافظت پوششی
اجراي پوشش ضدحريق بر روي سازه‌ها به منظور پيشگيري از تخريب آنها در هنگام آتش‌سوزي و به دست آوردن زمان بیشتر جهت ارائه خدمات آتش‌نشاني می باشد.  
   پوشش‌هاي ضدحريق براي محافظت از سازه‌هاي فلزي و بتني قابل طراحي و اجرا هستند . 
حداقل زمان محافظت از سازه برای تخلیه افراد و اشیای مهم (مدت زمان مقاومت) بسته به عوامل زیر بین 30  تا 240 دقیقه تعیین می شود :
شرايط سازه مانند  مشخصات هندسی ساختمان (تعداد طبقات و وسعت هر طبقه) ، شکل آن ، نوع کاربري ساختمان ، ميزان جمعیت در حال کار و یا ساکن در بنا ، نوع مصالح اجزای سازه ای و غیر سازه ای ، فاصله ساختمان از بنا های مجاور ، میزان مواد قابل اشتغال، نوع حريق احتمالي ، مشخصات تاسیسات مکانیکی و برقی و سیستم های اعلام و اطفاء حریق ، فاصله از ايستگاه آتش‌نشاني بستگي دارد. بررسي پوشش‌هاي ضدحريق مستلزم شناخت آتش و عملکرد آن بر روي این سازه‌ها مي‌باشد.
قبل از پرداختن به معرفی انواع پوشش های مقاوم حریق  و مواد تشکیل دهنده و روش های استفاده از آن ها و دیگر جزییات باید باانواع ساختمان ها و کاربری ها همین طور انواع تصرفات و سازه آن ها آشنا شده تا بتوانیم ساختار های نیازمند پوشش های مقاوم حریق را معرفی نماییم.

گالری تصاویر محصول
اجرای سیستم های امنیتی، کنترلی و حفاظتی توسط شرکت فنی و مهندسی گیتی تابلوی آرین
 اجرای سیستم های امنیتی، کنترلی و حفاظتی توسط شرکت فنی و مهندسی گیتی تابلوی آرین
 اجرای سیستم های امنیتی، کنترلی و حفاظتی توسط شرکت فنی و مهندسی گیتی تابلوی آرین
 اجرای سیستم های امنیتی، کنترلی و حفاظتی توسط شرکت فنی و مهندسی گیتی تابلوی آرین
تصاویر
بیشتر